fbpx

רוצים לקבל מאיתנו פוסטים מעניינים, חדשות וקופונים ישירות למייל?

כתבות נוספות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
90287

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מכינות – המדריך המלא

התחרות האינטנסיבית המתנהלת כיום בשוק העבודה גורמת למעסיקים רבים להעלות את רף הדרישות שלהם ובתורם, גם המוסדות האקדמיים הופכים את הקבלה למסלולים השונים למורכבת וקשה יותר עבור המועמדים הרבים. אחת הדרכים היעילות ביותר לקבל כלים רבים המספקים הכנה לקראת הלימודים האקדמיים שיסייעו לך לשפר את סיכוייך לרכוש השכלה גבוהה ולהשתלב במשרות יוקרתיות בשוק העבודה, היא הירשמות למכינה קדם אקדמית.

למה משמשת מכינה קדם אקדמית?

על מנת להתקבל למסלולים לימוד יוקרתיים כמו רפואה, משפטים, הנדסה או ארכיטקטורה, מציבות המחלקות דרישות גבוהות. מטרתה של המכינה היא לספק למועמדים הכשרה והכנה לקראת הלימודים האקדמיים ולאפשר להם לרכוש כלים שיכינו אותם למסגרת לימודים גבוהים. כך, לפני שאנו מתחייבים למסלול לשנים הקרובות בחיינו, מאפשרת לנו המכינה גם לבחון האם אנו אכן מתאימים ללימודים אקדמיים.

מסלולי הכשרה רבים ומגוונים

מכינה קדם אקדמית יכולה לסייע לך לשפר את ציוני הבגרות שלך, את ציון הפסיכומטרי או את רמת האנגלית שלך. ברוב המקרים, יציעו לך מכינות קדם אקדמיות מסלולים ייעודיים שיספקו לך הכנה מקצועית רבה בתחום הנלמד הרצוי על ידך. כך למשל, ניתן לקבל הכשרה במקצועות העיצוב והארכיטקטורה שיסייעו לך לפתח את החשיבה היצירתית ואת כישורי השרטוט ותפיסת המרחב. במכינה לרפואה נקבל הכשרה במדעי החיים שתספק לנו הכנה חשובה לקראת הלימודים האינטנסיביים. יהיו הלימודים בהם נבחר אשר יהיו, ישנה מכינה קדם אקדמית לתחומים רבים.

פתיחת דלת למוסדות המובילים

רוב המוסדות האקדמיים המובילים בישראל מציעים מכינות מטעמם שיסייעו לך להתקבל אל המסלולים במחלקות השונות. האוניברסיטה העברית בירושלים, הטכניון, האקדמיה בצלאל ואורט בראודה להנדסה הן רק כמה דוגמאות בודדות למוסדות אקדמיים מבוקשים ביותר אשר מספקים מכינה קדם אקדמית שמשפרת את סיכויי המועמדים באופן משמעותי לקראת הרשמתם ללימודי התואר.

מכינה 30+

אנו חיים בעידן בו רבים עורכים שינויים במסלולי הקריירה שלהם באמצע החיים. כתוצאה מכך, רבים בשנות ה-30 לחייהם, מוצאים את עצמם שוב באקדמיה, מנסים את מזלם בהכשרות מקצועיות חדשות. החוויה עשויה להיות קשה. דברים רבים נשכחים לאחר שנים רבות בשוק העבודה ולעתים קרובות, נדרש ריענון משמעותי לפני הכניסה אל האקדמיה, בעיקר בגיל שבו כישורי הלמידה עשויים להיחלש ואורח החיים נעשה דחוק ומורכב יותר.

מכינות 30+ נועדו על מנת לסייע גם לבני הגילאים הללו לקבל הכשרה ראויה לקראת קבלתם לאקדמיה. ניתן לשפר את ציוני הבגרות והפסיכומטרי, לקבל הכנה במגוון מקצועות ולרענן מחדש את כל התאים האפורים שלא היו בשימוש זמן רב. לרוב המכינות נערכות בשעות הערב, על מנת לאפשר גם לאלו מאיתנו שכבר מקיימים חיי משפחה ומשלבים עבודה לקבל הזדמנות ראויה להתחיל מסלול חדש בחיים.

כיצד לבחור במכינה המתאימה ביותר?

על מנת להגיע אל האפיק שייקח אותך אל ההצלחה, חשוב לבצע תהליך בדיקה קפדני ולברר את כל האפשרויות העומדות בפניך. ישנן כמה נקודות שיכולות לסייע בבחירה מושכלת ככל שהדבר נוגע למכינות קדם אקדמיות.

לפי מוסד הלימודים

במידה וידוע לך בוודאות היכן ברצונך ללמוד, מומלץ להירשם למכינה של המוסד האקדמי שברצונך ללמוד בו. פעמים רבות מדובר בבחירה ממש מובהקת. לימודי הנדסה בטכניון או אמנות בבצלאל מהווים חלומות עבור רבים ובמקרים כאלו, הבחירה במכינה תהיה קלה למדי.

מכינות ייעודיות

מכינות רבות אחרות אינן שייכות למוסד אקדמי כלשהו, אך הן ממוקדות בתחום לימודים ספציפי ויכולים לספק בסיס איתן לקראת הלימודים שלך.

לא להתבייש לבקש המלצות

כן, כמו כל מוצר אחר, גם כשמדובר במכינות אין חכם כבעל ניסיון. המלצות מנרשמי עבר תוכל ללמד אותך הרבה על חוויית ורמת הלימודים במוסד הלימודים שבמובנים רבים יקבע את עתידך.

ולבסוף, כדאי להזכיר גם שהמכינה היא מסלול מקוצר לשיפור ציונים – שלא מבטיח לכם קבלה למוסד הלימודים, על אחת כמה וכמה אם תרצו להשתמש בציונים כדי להתקבל למוסד לימודים אחר מזה שדרכו ביצעתם את המכינה. לכן, יש אפשרות גם לשפר את ציוני הבגרות או להשלים אותם במקום לעשות שנת מכינה קדם אקדמית, ובכך להבטיח שציוני הבגרות החדשים שלך יהיו תקפים בעת מועמדות לכל מוסדות החינוך הגבוה בארץ.

מי אנחנו

היגיון של סטודנט היא קהילת הרשת הגדולה במדינה לקהל הסטודנטים, ומטרתה היא לאגד את כלל הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. עמוד הפייסבוק, חשבון האינסטגרם ואתר האינטרנט הוקמו על מנת להעביר לכם את תקופת הלימודים עם חיוך, להעניק לכם במה ולסדר לכם את ההטבות והמבצעים השווים ביותר – בכל תחומי החיים.

כל הזכויות שמורות Ⓒ היגיון של סטודנט 2020

Site By | SHOWCASE

ייעוץ אישי חינם

מחפשים את מוסד הלימודים
שהכי מתאים לכם? השאירו פרטים כעת

מתלבטים
היכן ללמוד?

לא יודעים איפה להתחיל?

שירות אישי חינם!

מלאו פרטיכם ויועץ לימודים מקצועי
יחזור אליכם בהקדם