fbpx

רוצים לקבל מאיתנו פוסטים מעניינים, חדשות וקופונים ישירות למייל?

כתבות נוספות

866

שתפו:

מהו השכר ההתחלתי של התואר שעשיתם?

אין ספק כי כאשר נכנסים אל עולם האקדמיה, רווח כלכלי אינו צריך להיות השיקול הראשון שנמצא בראשנו. תחומי הלימוד יעשירו את עולמך באופן ניכר, ירחיבו את אופקיך ויציידו אותך בכלי חשיבה ביקורתית ובכישורי חיים חשובים מאוד לחייך העצמאיים.

על אף העובדה הזו, כולנו צריכים בסופו של דבר גם לאכול ולהבטיח יציבות לנו ולמשפחתנו. אנו מקדישים מספר שנים מחיינו להשלמת התואר ומוציאים סכומים לא מבוטלים, ולכן ראוי שנדע כיצד נתוגמל על כך. בין שהתשובה על כך תשפיע על המסלול שברצונך ללכת בו ובין אם החלטת להתחייב למימוש עצמי ויהי מה, אלו כמה נתונים שכדאי לדעת.

המקצועות שכדאי להשוות

כאשר מביאים בחשבון גם את היצע העבודות, את מגוון התפקידים ואת יציבות המשרה, נתבונן בכמה ממסלולי הלימוד הנפוצים ובשכר ההתחלתי הטמון בחובם.

מנהל עסקים

מדובר במקצוע לימודים המציע מגוון רחב מאוד של משרות ולכן, לא משנה מה יהיה גובה השכר, אין ספק כי ישנן אפשרויות תעסוקה רבות, דבר שכדאי להביא בחשבון לצד גובה השכר. באופן ממוצע, ירוויחו בוגרי החוג למנהל עסקים מיד עם סיום הלימודים 6,500-9,000 ₪ בחודש, תלוי בתפקיד ובארגון בו ישתלבו. עם זאת, הסבלנות עשויה להשתלם כאן. שכן עם ותק של שלוש שנים ומעלה הסכומים עולים משמעותית ועשוי להגיע עד 20,000 ₪ בחודש.

תקשורת

בוגרי החוג לתקשורת יכולים לעסוק במגוון די רחב של משרות – מתחקירנים ועד למנהלי תוכן דיגיטלי. השכר ההתחלתי עשוי להיות נמוך בשנים הראשונות ועומד בין 6,000-8,000 ₪, אך ככל שנתקדם בתפקידים ונקבל יותר תחומי אחריות, השכר עשוי לנסוק ל-14,000-20,000 ₪.

תעודת הוראה

אין צורך לומר לך את המובן מאליו. שכר המורים בישראל הוא אחד מהעגומים במדינות ה-OECD. עם תום הלימודים, אנו עשויים להרוויח בתחום ההוראה בין 2,500 ל-4,000 ₪, ואם נזכה לחנך כיתה כבר בשנתנו הראשונה, ייתכן שנצליח לעבור את מחסום ה-5,000 ₪. כעובדי משרד החינוך אמנם, חשוב שנזכור שככול שנקדיש יותר משנותינו ונתקדם בתוך המערכת, אנו עשויים ליהנות מתנאים טובים יותר.

מורה בעל 5 שנות ניסיון ומעלה יוכל להגיע לשכר של עד 12,000 ₪ בחודש וככל שיקבל על עצמו יותר תפקידים ויעבור השתלמויות, הסכום צפוי לעלות. אם נוסיף לכך את כל הזכויות הסוציאליות, את השכר בזמן החופש הגדול ואת שנת השבתון, הרי שאם אנו רואים במקצוע ההוראה שליחות, בטווח הארוך קיימת יציבות.

קרימינולוגיה

קרימינולוגיה נושקת אף היא למגוון תחומים וניתן להשתלב עם התואר במשטרה, בשב"ס ואפילו במערכת החינוך בעבודה עם נוער בסיכון. מקציני מבחן ועד עובדי שיקום, מגוון התפקידים הוא די רחב. בעוד שבשירות הציבורי השכר ההתחלתי עומד על כ-10,000 ₪ בחודש, עבודה במשרדי חקירות פרטיים יכולה להניב שכר של כמה עשרות אלפי שקלים בחודש.

משאבי אנוש

מנהלי משאבי אנוש יוכלו להשתלב בחברות כמעט בכל ענף תעשייה. בעוד שבתחום הפיתוח הארגוני נוכל ליהנות כבר בשנה הראשונה משכר של עד 15,000 ₪, בתחום ניהול משאבי האנוש נצטרך לצבור לא מעט ותק על מנת להגיע לשכר כזה, ונסתפק תחילה בשכר של כ-7,000 ₪ בחודש.

הנדסה

הנדסאים הם במובנים רבים המרוויחים הגדולים כשזה מגיע למקצועות האקדמיה. מהנדס מוסמך הנכנס לשוק העבודה, ייהנה משכר התחלתי מינימלי של 9,000 ₪ ושכר עשוי להגיע כבר בשנה הראשונה עד ל-15,000 ₪. הדרישה הגבוהה למקצועות ההנדסה בתחומים רבים ויוקרת התפקידים הופכת את התחום לאחד מהנחשקים ביותר.

משפטים

מעבר ליוקרה שבמקצוע עריכת הדין, מדובר גם בשכר לא רע בכלל. אף על פי שמתמחים עובדים כמעט בחינם, לאחר סיום הסטאז' ניתן ליהנות משכר נאה מאוד שכבר בשנה הראשונה ינוע בין 8,000-12,000 ₪.

רפואה

לאחר השקעה של 7 שנים מחייך ולילות רבים ללא שינה, בהכנה למבחנים ובמשמרות ההתמחות, ראוי לדעת שבסוף התהליך, יהיה באפשרותך להיכנס אל קבוצת המרוויחים הגבוהה בישראל. שכר הרופאים הממוצע הוא 34,000 ₪ בחודש וכבר בתקופת הסטאז', ניתן ליהנות משכר של 10,000 ₪.

מה עוד מלבד השכר?

כאשר אנחנו מדברים על שכר גבוה בהקשר של יציבות כלכלית, כדאי שניקח בחשבון נתונים נוספים. ישנן משכורות רבות הטומנות בחובן שכר גבוה, אך מציעות תפקידים שעשויים להיות מאוד לא יציבים, או לחילופין, להתגלות כאפורים ורחוקים למדי ממה שציפינו כאשר השקענו את כל מרצנו בלימודים. לכן, חשוב שנוסיף גם את המשתנים הללו למשוואה.

ולסיום – לציונים יש משמעות

כדאי לדעת כבר בשלב זה, כי סטודנטים המצטיינים בתואר שלהם זוכים למשרות יוקרתיות יותר. מדובר בהישג הצד את תשומת לבם של צוות גיוס משאבי האנוש ועשוי לסמן אותך לתפקידים נחשקים עם שכר גבוה. לכן, חשוב לזכור כי גם אם ציונים זה לא הכול, הם בהחלט משמעותיים.

מי אנחנו

היגיון של סטודנט היא קהילת הרשת הגדולה במדינה לקהל הסטודנטים, ומטרתה היא לאגד את כלל הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. עמוד הפייסבוק, חשבון האינסטגרם ואתר האינטרנט הוקמו על מנת להעביר לכם את תקופת הלימודים עם חיוך, להעניק לכם במה ולסדר לכם את ההטבות והמבצעים השווים ביותר – בכל תחומי החיים.

כל הזכויות שמורות Ⓒ היגיון של סטודנט 2020

Site By | SHOWCASE

ייעוץ אישי חינם

מחפשים את מוסד הלימודים
שהכי מתאים לכם? השאירו פרטים כעת

מתלבטים
היכן ללמוד?

לא יודעים איפה להתחיל?

שירות אישי חינם!

מלאו פרטיכם ויועץ לימודים מקצועי
יחזור אליכם בהקדם