fbpx

רוצים לקבל מאיתנו פוסטים מעניינים, חדשות וקופונים ישירות למייל?

כתבות נוספות

wolt-shutter3-750x500-1566986465

שתפו:

עבודה במהלך הלימודים

חיי הסטודנטים אינם פשוטים. עבור רבים, זוהי תחילת החיים העצמאיים וברגע אחד אנו נדרשים לפרנס את עצמנו על מנת לממן את שכר הדירה ואת החשבונות ולשאת בכל ההוצאות הנלוות לכך. אף על פי שמעל מ-80% מהסטודנטים מדווחים כי הם מקבלים עזרה מההורים, כמעט תמיד נדרשים מקורות מימון נוספים ולכן, אלא אם כן זכינו במלגה יוקרתית (ונדירה!) במיוחד, נראה שנזדקק למשרה חלקית בזמן הלימודים. עבור סטודנט, הבחירה במקום עבודה יכולה להיות מורכבת. אלו כמה מהאתגרים מולם אנו עשויים להתמודד.

מגבלות הזמן

כאשר רוב הקורסים מתנהלים בשעות הבוקר, ובעיקר בשנה הראשונה שבמסגרתה דורשים קורסי המבואות ברוב המקרים נוכחות חובה, עלינו למצוא מקום עבודה שיאפשר לנו לעבוד בשעות אחה"צ. לעתים קרובות, יהיה מדובר במקומות בהם מתנהלת עבודה במשמרות. הגמישות הזו היא קריטית על מנת להצליח ללמוד באופן יעיל. רק כחמישית מציבור הסטודנטים מאמינים כי ניתן לעבוד במשרה מלאה בזמן התואר ומעטים מצליחים בכך. על מנת לנהל שגרה תקינה, חשוב שנמצא מקום עבודה שיגלה גמישות ויאפשר לנו להתאים את משמרות העבודה לשגרת הלימודים שלנו, ויגלה הבנה לזמינות נמוכה יותר בתקופת המבחנים.

גבולות הכישורים

אוכלוסיית הסטודנטים היא ברובה צעירה. בתקופה זו של החיים, לרבים מאיתנו לא הייתה ההזדמנות לרכוש כישורים מקצועיים רבים וגם בתקופת הלימודים, נדיר למצוא עבודות אשר ניתן לעסוק בהן לפני השלמת התואר בתחום הנלמד. זוהי כנראה הסיבה שמעל 40% מהסטודנטים אינם עובדים בתחום הלימודים שלהם במהלך התואר. לכן סטודנטים רבים עובדים לרוב בתחום השירותים והמכירות.

שכר נמוך

למרבה הצער, לביטוי "משרת סטודנט" כבר מזמן ישנה הילה נעדרת יוקרה. מדובר לרוב במשרות זמניות, חלקיות ובשכר נמוך למדי. כך אנו עשויים לכלות זמן ומאמצים רבים תמורת תמורה די נמוכה שעשויה לרפות את ידינו.

משרות ממשלתיות – פתרון אפשרי

אחד מהאפיקים המשתלמים יותר, אשר סטודנטים רבים נוטים לבחור בו, הוא לחפש אחר משרות ממשלתיות. משרות במשרדי רשויות המדינה השונים מציעות יתרונות רבים לסטודנטים.

גמישות גבוהה

משרות ממשלתיות רבות מיועדות במיוחד לסטודנטים ואפילו משוריינות במיוחד להם. לרוב מדובר במשרות משרדיות נוחות ומכיוון שהמשרות הללו נועדו מלכתחילה לסטודנטים, המעסיקים שלך יגלו הבנה רבה בנוגע לעומס ואילוצי הזמן שלך ויסייעו לך להתאים את שעות העבודה ללימודיך.

טוב לקורות החיים

משרות ממשלתיות נחשבות מסודרות ומכובדות – ויאפשרו לך לקבל כלים רבים וידע מקיף על עבודה במשרד, על ניהול אדמיניסטרטיבי ועל התנהלות מערכות גדולות. כישורים אלו ילוו אותך בכל מקצוע שבו ייצא לך לעבוד בעתיד והן נראות מצוין בקורות החיים שישמשו אותך בכל מקום עבודה בו יהיה עליך להשתלב בעתיד.

עבודה מסודרת

העבודה במשרד ממשלתי מספקת לנו עוד דבר אשר משרות סטודנט רבות אינן ניחנות בו – יציבות. כעובדים בשירות המדינה, התנאים הסוציאליים מובטחים ומסודרים וכל זכויותיך מעוגנות היטב. היקף ההעסקה, תחומי האחריות הנדרשים ממך וכל תנאי העבודה – מימי חופשה ועד לדמי הבראה – הם ברורים ויציבים.

אפשרויות קידום

גם אם המסלול שבו בחרת בתחום האקדמי לא יצלח, או אם בחרת לשנות מסלול, יש בידיך משרה מסודרת ויציבה בתחום בו תמיד ניתן להתקדם. סטודנטים רבים שהתחילו ממשרה חלקית בזמן הלימודים מגלים כי באפשרותם להמשיך ולהתקדם במשרד ולזכות למשרות בכירות. במקרים אחרים, הניסיון במשרה הממשלתית מאפשר להשתלב לאחר מכן בשירות הציבורי גם בתחום הנלמד.

יהיו צרכיך אשר יהיו, עבודות במשרות ממשלתיות הן אידיאליות לסטודנטים ומאפשרות לבנות קשרים עתידיים, להתנסות בשוק העבודה בסביבה בטוחה וליהנות מתנאים סוציאליים אשר מהווים מצרף נדיר עבור סטודנטים צעירים רבים.

מי אנחנו

היגיון של סטודנט היא קהילת הרשת הגדולה במדינה לקהל הסטודנטים, ומטרתה היא לאגד את כלל הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. עמוד הפייסבוק, חשבון האינסטגרם ואתר האינטרנט הוקמו על מנת להעביר לכם את תקופת הלימודים עם חיוך, להעניק לכם במה ולסדר לכם את ההטבות והמבצעים השווים ביותר – בכל תחומי החיים.

כל הזכויות שמורות Ⓒ היגיון של סטודנט 2020

Site By | SHOWCASE

ייעוץ אישי חינם

מחפשים את מוסד הלימודים
שהכי מתאים לכם? השאירו פרטים כעת

מתלבטים
היכן ללמוד?

לא יודעים איפה להתחיל?

שירות אישי חינם!

מלאו פרטיכם ויועץ לימודים מקצועי
יחזור אליכם בהקדם