fbpx

רוצים לקבל מאיתנו פוסטים מעניינים, חדשות וקופונים ישירות למייל?

כתבות נוספות

University graduates at graduation ceremony

שתפו:

חמשת התארים הכי מתגמלים

עד רגע זה, תמיד אחרים עשו עבורך את ההחלטות. מימי הילדות ועד לשירות הצבאי, תמיד הבחירה הייתה בידי אחרים. עכשיו, הגיע הרגע שבו נדרש ממך לקבל את החלטת כל ההחלטות – מה ברצונך לעשות בחייך? אנו חיים בתקופה מופלאה שבמסגרתה תחומי הידע הם נרחבים ומגוונים מאי פעם. דווקא השפע הגדול הזה עשוי להקשות עלינו לבחור בכיוון הנכון.

יותר ויותר צעירים נושאים עיניים לאנשים המובילים היום חדשנות בעולם ומגיעים למסקנה שלימודים אקדמיים אינם בהכרח הדרך הנכונה לממש את הפוטנציאל שלהם. אף על פי שישנם מוחות יוצאים מן הכלל, אין ספק כי עולם האקדמיה מציע הזדמנויות רבות לרכוש השכלה ברמה גבוהה מאוד ולפתח מסלולים מקצועיים שיפתחו עבורך המון דלתות. מקצועות חדשים שיצר העידן הדיגיטלי, לצד תחומי ידע שמלווים אותנו כבר מאות שנים, נחשבים היום למסלולי קריירה הטומנים בחובם שכר גבוה מאוד.

הנדסת חשמל

לא נעים להודות בכך, אך נראה שאחרי הכול האימהות "הפולניות" צדקו. כמעט ולא קיים תחום במשק הישראלי שאינו דורש מהנדסים מוכשרים שיסייעו להם לספק פתרונות יעילים וחכמים יותר בכל היבטי העבודה. מהנדסי חשמל נדרשים היום בעולם ההייטק ובתחום ייצור רבים ונהנים ממשכורות גבוהות מאוד, כבר בשנים הראשונות לתפקיד.

כך למשל, מפתח שבבים צפוי להרוויח מיד עם סיום הלימודים כ-18,000 ₪ לחודש ובעבודה בחברת החשמל, מהנדסי חשמל נהנים מהתנאים הסוציאליים הטובים במשק ומרוויחים מעל 22,000 ₪ בחודש, כאשר הוותק משחק תפקיד משמעותי.

המוחות של העתיד מפתחים מוחות עתידניים

אחד מתחומי המחקר החשובים ביותר כיום, ממוקם על נקודת המפגש שבין מדעי המחשב ומדעי החיים. פיתוחים מהפכניים רבים נעשים בתחום והעתיד צופה חידושים שיאפשרו למכונות להעשיר את חיינו באופנים שכלל לא יכולנו להעלות על דעתנו. אחד הנושאים החשובים בתחום הידע הזה, הוא למידת מכונה.

חברות רבות בתחום ההייטק משקיעות סכומים אסטרונומיים בפיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית. מערכות ממוחשבות שיוכלו ללמוד באופן עצמאי, להרחיב את בסיס הידע שלהם וללמוד כיצד לתקשר בחן ולפתח תבניות חשיבה עצמאיות הן כיום הפנטזיה הגדולה ביותר של גורמים רבים בתעשייה. האפשרויות שטכנולוגיה כזו תספק בתחום המדעים, עיבוד הנתונים, החינוך והשיווק הן עצומות.

פקולטות למדעי המחשב במוסדות האקדמיים המובילים בישראל כבר מציעות לסטודנטים מסלולי לימוד בתחום הלמידה החישובית ומקנים כלים יקרי ערך להיכנס אל התחום שצפוי להיות אחד מהמבוקשים והרווחיים ביותר במשק.

נתונים – הנפט החדש

מנתוני משתמש והרגלי צריכה ועד למאגרי מידע מורכבים בתחום הרפואה וההייטק, אין כל ספק שכיום חברות בכל ענפי התעשייה נדרשות לנהל כמויות נתונים בהיקף הולך וגובר. זוהי כנראה הסיבה שאך לאחרונה נתונים הוגדרו כמשאב יקר הערך ביותר על פני כדור הארץ.

על מנת לנהל ולנתח את מאגרי הנתונים האלו באופן אופטימלי, נדרשים אנשי מקצוע מיומנים. לכן, אנליסט ביג דאטה נעשה בשנים האחרונות לאחת מהמשרות הנחשקות ביותר ויוקרת התפקיד היא לאין ערוך. בהתחשב בעובדה שניהול יעיל של נתוני החברה יכול להיתרגם לרווחים של מיליונים, אין על כך כל פלא.

הכסף נמצא היום בתוכן

עולם השיווק עבר תהפוכות דרמטיות בשנים האחרונות. כיום, ללא ביסוס נוכחות בפלטפורמות הדיגיטליות ויצירת תוכן מזמין ומעניין בעל ערך מוסף, לעסקים קשה לעמוד בתחרות. לכן, העתיד שייך היום למנהלי קידום אתרים ורשתות חברתיות, לעורכי וכותבי תוכן ולבמאי סרטונים.

תמיד בחמישייה הפותחת – רפואה

כן, על אף שאנו שומעים חדשים לבקרים על מצב המערכת הרפואית בישראל, רופאים עדיין נהנים משכר גבוה מאוד. כבר בטווח של 3 שנים מסיום הלימודים, יכולים ליהנות רופאים (ובעיקר רופאי שיניים!) מהמשכורות הגבוהות ביותר במשק הישראלי. אם תמיד חלמת לעסוק במקצועות הרפואה וקורצת מהחומר להציל חיי אדם, מצפה לך קריירה המבטיחה אורח חיים נוח מאוד.

מי אנחנו

היגיון של סטודנט היא קהילת הרשת הגדולה במדינה לקהל הסטודנטים, ומטרתה היא לאגד את כלל הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. עמוד הפייסבוק, חשבון האינסטגרם ואתר האינטרנט הוקמו על מנת להעביר לכם את תקופת הלימודים עם חיוך, להעניק לכם במה ולסדר לכם את ההטבות והמבצעים השווים ביותר – בכל תחומי החיים.

כל הזכויות שמורות Ⓒ היגיון של סטודנט 2020

Site By | SHOWCASE

ייעוץ אישי חינם

מחפשים את מוסד הלימודים
שהכי מתאים לכם? השאירו פרטים כעת

מתלבטים
היכן ללמוד?

לא יודעים איפה להתחיל?

שירות אישי חינם!

מלאו פרטיכם ויועץ לימודים מקצועי
יחזור אליכם בהקדם