fbpx

רוצים לקבל מאיתנו פוסטים מעניינים, חדשות וקופונים ישירות למייל?

כתבות נוספות

עבודה לסטודנטים

שתפו:

עובדים ולומדים: איך לשלב עבודה ולימודים אקדמיים?

לא קל להיות סטודנט ולעמוד בדרישות שהלימודים מציבים, עוד פחות קל גם לעבוד ולהתפרנס במקביל לכך הודות ליוקר המחייה של 2023. לצערנו, רוב הסטודנטים בישראל נאלצים לג'נגל בין לימודי התואר לבין הצורך לכלכל את עצמם, והסטודנטים לעיתים קורסים בשל העומס. רגע לפני שאתם מאבדים את עצמכם, חשוב להבין שעל אף הקושי, ניתן לעשות זאת ואפילו די בהצלחה. הכנו לכם כמה טיפים שיעבדו לכם (תרתי משמע).

תלמדו להציב סדרי עדיפויות

הטיפ הראשון וכנראה החשוב ביותר שאתם צריכים לזכור, הוא ללמוד להציב נכון סדרי עדיפויות. כלומר, אתם צריכים לדעת איך להחליט מה חשוב יותר ממה ומתי.

למשל, אם יש לכם פרויקט גדול בעבודה וכרגע אתם בתחילת הסמסטר, כנראה שזה זמן טוב להקדיש יותר שעות לעבודה. אבל, אם אתם מתחילים להתקדם לעבר תקופת המבחנים, זה יהיה זמן טוב לדבר עם המעסיק שלכם ולבקש להוריד קצת מהעומס.

אותו הדבר גם נוגע לקורסים שאתם לוקחים דרך אגב. אם תלמדו לחלק את הזמן שלכם נכון ביניהם לבין העבודה שלכם, לפי רמת הקושי והעומס של כל אחד מהם, יהיה לכם מהותית קל יותר לשלב בין השניים.

ניהול זמן נכון

ניהול זמן נכון, זאת תורה שלמה בפני עצמה ולכן לא נעמיק על זה כאן יותר מידי. אבל חשוב שתזכרו שזה כלי הכרחי כדי להצליח לשלב בין עבודה ולימודים כמו שצריך. ולמרות שלא נעמיק על זה עכשיו יותר מידי, הנה כמה דגשים שכדאי לפעול לפיהם כדי לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם:

  • תהיו מודעים מה אתם עושים בכל רגע נתון כדי לא ליצור חלונות זמן שמתבזבזים על דברים מיותרים. (אפילו בזמן הנסיעות למשל, אפשר ללמוד).
  • זכרו שלקיחת הפסקות מתודיות מחושבות זה חשוב לא פחות מהעבודה עצמה. זה ייתן לכם כוח ויפקס אתכם.
  • שלבו גם ספורט, מדיטציה ותחביבים אחרים בלוח הזמנים שלכם שיתרמו ליעילות העבודה שלכם.
  • תחלקו משימות גדולות לתתי משימות קטנות. בצורה הזאת לא תעמיסו על עצמכם יותר מידי אבל תוכלו להמשיך להתקדם בצורה מתונה ועקבית.

תמצאו עבודה שמתחשבים בה בסטודנטים

העדיפו עבודה אצל מעסיק שמכבד את עובדת היותכם סטודנטים, וחפשו עבודה המאפשרת גמישות, משמרות, ושינויים אפשריים במהלך השנה (למשל בתקופת מבחנים). אספו מידע מקדים – מצאו איש קשר או מכר שיש לו ידע על המעסיק המסוים, והיעזרו בו לקבלת מידע לגבי נכונותו של המעסיק לא רק לקבל לעבודה סטודנטים, אלא גם להקל עליהם ולהתגמש.

אם אתם סטודנטים מצטיינים באקדמיה, יתכן שתוכלו למצוא עבודה גם כעוזרי מחקר, כמתרגלים או כבודקי מבחנים ועבודות, וקיימים אף מקרים (לא שכיחים, אך קיימים) שבהם סטודנטים לתואר שני משתלבים כמרצים בקורסים אקדמיים לתואר ראשון. אל תעמיסו על עצמכם ואל תתחייבו לעבודה יותר מכפי שאתם באמת יכולים לבצע בפועל – העריכו במדויק כמה אתם באמת יכולים לעבוד. ככלל, עדיף להתחיל בעבודה מועטה יחסית, ורק לאחר זמן מה של התנסות בפועל להגדיל את ההתחייבות לעוד עבודה, מאשר להתחיל בעבודה מרובה ולאחר מכן להיאלץ לסרב לעבודה או להקריב את הלימודים לטובתה.

טיפ אחרון וחשוב: אל תבזבזו את הכסף שחסתכם על קפה בקפיטריה, תביאו אוכל מהבית.

מי אנחנו

היגיון של סטודנט היא קהילת הרשת הגדולה במדינה לקהל הסטודנטים, ומטרתה היא לאגד את כלל הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. עמוד הפייסבוק, חשבון האינסטגרם ואתר האינטרנט הוקמו על מנת להעביר לכם את תקופת הלימודים עם חיוך, להעניק לכם במה ולסדר לכם את ההטבות והמבצעים השווים ביותר – בכל תחומי החיים.

כל הזכויות שמורות Ⓒ היגיון של סטודנט 2020

Site By | SHOWCASE

ייעוץ אישי חינם

מחפשים את מוסד הלימודים
שהכי מתאים לכם? השאירו פרטים כעת

מתלבטים
היכן ללמוד?

לא יודעים איפה להתחיל?

שירות אישי חינם!

מלאו פרטיכם ויועץ לימודים מקצועי
יחזור אליכם בהקדם